معرفی کتاب

5 کتاب برای افزایش تمرکز به شکل معجزه آسا

همه ما در طول روز و یا شب به انجام کارهای مختلفی میپردازیم که اکثر آن ها نیازمند داشتن تمرکز بالا و توجه کامل است. اما امروزه با وجود اینترنت و بسیاری از سرگرمی ها یا وجود مشغله های فکری کاری یا … داشتن تمرکز بالا شاید کمی سخت باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهکاری برای افزایش تمرکز و توجه خود هستند که یکی از این راهکارهای خرید کتاب و مطالعه و انجام آن راهکارهای آن می باشد.

معرفی 5 کتاب برای افزایش تمرکز

با توجه به توضیحی که در بالا دادیم تصمیم به معرفی کتاب در زمینه جلوگیری از حواس پرتی و افزایش تمرکز گرفتیم که با مطالعه آن ها میتوان کارها و فعالیت های لازم را در زمان کمتر با تمرکز بالاتر و کیفیتی بسیار بیشتر از حالت معمول انجام داد.

کتاب عادت به اکنون The Now Habit

عادت به اکنون اثری از نیل ای فیوری است در این کتاب راهکارهایی برای غلبه بر تعلل و افزایش تمرکز و بهره وری ارائه می شود.
همچنین دلایل روانشناختی که باعث اهمال کاری می شود را مورد بحث قرار میدهد. و روش هایی مثل: بازنگری افکار منفی، تعیین اهداف کوچک و … را برای غلبه بر اهمال کاری ارائه میکند.
در کتاب همچنین مهارت های مدیریت زمان آموزش داده می شود و نکاتی را برای افزایش انگیزه و غلبه بر کمال گرایی ارائه می دهد.
هدف اصلی این کتاب این است که با عادت به اکنون کارها را به تعویق نینداخته و از اهمال کاری پرهیز شود.

کتاب نقشه بندی ذهنی The Mind Map Book

کتاب نقشه بندی ذهنی را تونی بوزان نوشته است که به آموزش تکنیک نقشه برداری ذهنی میپردازد که به بهبود تمرکز و حافظه کمک کند.
در کتاب به نحوه ایجاد نقشه های ذهنی پرداخته خواهد شد و نکاتی را برای استفاده مؤثر از آن ها در زمینه های مختلف مانند یادگیری، حل مسئله و تفکر خلاق ارائه می دهد.
این کتاب همچنین مزایای نقشه برداری ذهنی مانند افزایش خلاقیت و بهره وری را مورد بحث قرار می دهد و نمونه هایی از نقشه های ذهنی ایجاد شده توسط افراد مشهور در تاریخ را ارائه می دهد.
هدف اصلی کتاب این است که به خوانندگان کمک کند تا از نقشه های ذهنی استفاده کنند تا افکار، ایده ها و دانش خود را به گونه ای سازماندهی کنند که نسبت به روش های سنتی یادداشت برداری شهودی و مؤثرتر باشد.

کتاب کار عمیق Deep Work

در سال 2016 کال نیوپورت موفق شد کتاب کار عمیق را که کتابی برای افزایش تمرکز است نوشته و منتشر کند، نیوپورت اهمیت کار عمیق یا توانایی تمرکز بدون حواس پرتی را بر روی یک کار را توضیح می‌دهد و راهکارهایی برای افزایش توانایی شما برای انجام کار عمیق ارائه می‌دهد.
نویسنده در این کتاب اعتقاد دارد که که توانایی انجام کار عمیق در دنیای امروزه و آینده به شکل افزایشی سخت و دست نیافتنی می شود، که دلیل این اتفاق وجود مورادی مثل حواس پرتی های وابسته به اینترنت می باشد.
این کتاب استدلال می‌کند که کار عمیق برای دستیابی به موفقیت در اقتصاد ضروری می باشد و می‌توان توانایی انجام کار عمیق را پرورش داد.
این کتاب نکاتی را برای ایجاد شرایط لازم برای کار عمیق، مانند تعیین اهداف روشن و ایجاد یک برنامه، ارائه می دهد و نمونه هایی از افرادی را مثال میزند که با کار عمیق به موفقیت رسیده اند.
هدف کتاب کمک به خوانندگان است که مهارت ها و عادات لازم برای انجام کار عمیق و رسیدن به اهداف خود را توسعه دهند.

کتاب تکنیک پومودورو یک The Pomodoro Technique

کتاب تکنیک پومودورو که برای معرفی تکنیکی به همین نام می باشد را فرانچسکو سیریلو نوشته است.
این روش به را میتوان اینطور توضیح داد که برای مدیریت زمان  با تقسیم کردن کارتان به فواصل زمانی، روی یک کار متمرکز می مانید.
تکنیک Pomodoro شامل تنظیم یک تایمر برای مدت زمان مشخص (معمولاً 25 دقیقه) و تمرکز روی یک کار تا زمانی است که زمان مشخص شده به اتمام برسد. پس از گذراندن این بازه زمانی شما می توانید استراحتی بین 3 تا 5 دقیقه داشته باشید و دوباره یک مرحله دیگر را مشابه این مرحله به اتمام برسانید.  معمولا پس از انجام 4 بار پومودورو استراحت طولانی تری که معمولا بین 15 تا 30 دقیقه انجام خواهید داد.
در این کتاب مزایای این تکنیک مانند افزایش تمرکز و بهره وری توضیح داده شده و نکاتی برای استفاده موثر از آن ارائه شده است همچنین تمرینات مختلفی برای استفاده از این روش در انجام کارها و زندگی در کتاب آمده است.
با استفاده از مطالب این کتاب شما میتوانید زمان خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید و کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید.

کتاب آن یک چیز The One Thing

کتاب آن یک چیز یا The One Thing تالیفی از گری کلر و جی پاپاسان می باشد که تمرکز بر یک چیز در یک زمان را آموزش می دهد و راهکارهایی برای انجام این موضوع ارائه می دهد. نویسنده بر این باور است که توانایی تمرکز و اولویت بندی برای دستیابی به موفقیت لازم و ضروری است و اکثر مردم به دلیل حواس پرتی ها و خواسته های امروزه و جدید برای انجام این کار تلاش میکنند.
در کتاب نویسنده به چارچوبی برای شناسایی و تمرکز بر روی «یک چیز» که برای شما مهمتر از باقی موارد می باشدمیپردازد و نکاتی را برای متمرکز ماندن و اجتناب از حواس پرتی ها ارائه میکند. همچنین تمرینات مختلفی در این مورد در کتاب آمده است تا خواننده بتواند موارد لازم را در زندگی خود پیاده کنند.
هدف نویسنده از نوشتن این کتاب این است که مهارت ها و عادات لازم را برای تمرکز بهتر در انجام مهمترین کار و دستیابی به اهداف را در ایجاد و تقویت کند.

کتاب برای افزایش تمرکز و بالا بردن توجه

در بالا به معرفی و بررسی 5 کتاب فوق العاده در زمینه افزایش و بالا بردن تمرکز پرداختیم.
کتاب هایی که در مورد آن ها خواندید از بهترین کتاب ها در این زمینه می باشند. امیدواریم با مطالعه این کتاب ها بتوانید تمرکز و توجه خود را در انجام کارها و فعالیت هایتان به شکل قابل توجه افزایش دهید.

مجموعه صفر به صد

مجموعه صفر به صد ارائه دهنده خدمات در زمینه های سئو و مشاوره سئو، تولید محتوا، تعیین استراتژی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *