تلفن های تماس (9 الی 16): 02166959395 | 09198821260
دسته بندی کتاب ها
منو سایت ×

کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM-5 , فرزین رضایی


10 %
کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM-5 , فرزین رضایی

توضیحات کتاب:

کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM-5 نوشته ی انجمن روان پزشکی آمریکا با ترجمه ی دکتر فرزین رضاعی، علی فخرایی، آتوا فرمند، علی نیلوفری، ژانت هاشمی آذر و فرهاد شاملو می باشد که توسط نشر ارجمند منتشر شده است.

راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM-5 تلاشی است از سوی انجمن روان پزشکان آمریکا برای یک دست کردن نظام تشخیصی بالینگران حوزه بهداشت روان.

هدف از تدوین DSM  ارائه یک راهنمای کاربردی، کارا و قابل انعطاف در سامان بخشی اطلاعاتی است که بتواند به تشخیص دقیق و درمان اختلالات روانی کمک کند. این راهنمای تشخیصی و آماری، ابزاری برای بالینگران، یک منبع آموزشی اساسی برای دانشجویان و بالینگران و مرجعی برای پژوهشگران این رشته محسوب می شود. DSM مورد استفاده ی بالینگران و پژوهشگران زیادی با دیدگاه های مختلف (زیستی، روان پویشی، شناختی، رفتاری، بین فردی، خانواده/سیستم ها ) است که همه آن ها تلاش می کنند برای انتقال ویژگی های اساسی بیمارانشان به یک زبان مشترک دست یابند. اطلاعات و یافته ها برای تمام متخصصانی که با جنبه های مختلف بهداشت روان سروکار دارند. ملاک های تشخیصی موجز و صریح هستند و هدف از ارائه آن ها تسهیل ارزیابی عینی تظاهرات علائم در محیط های مختلف بالینی _ بستری، سرپایی، بیمارستان روزانه، روان پزشکی رابط _ مشاور، مطب های خصوصی، و مراقبت های اولیه و نیز مطالعات همه گیر شناختی اختللات روانی جمعیت عمومی است. در عین حال DSM5 ابزاری است در جهت گردآوری و ارائه آمارهای صحیح بهداشت عمومی در زمینه ی میزان های هم ابطلایی و مرگ و میر اختلالات روانی. نهایتاً ملاک های تشخیصی و متون مربوطه به عنوان یک درسنامه عمل می کنند که برای دانشجویانی که در ابتدای دوره ای حرفه ای، برای فهم و تشخیص اختلالات روانی نیاز به شیوه ای ساختار یافته دارند و نیز برای متخصصانی که برای اولین بار به یک اختلال نادر بر می خورند، کمک شایانی می کنند.

خرید کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM-5


در صورت تغییر قیمت قبل از ارسال همکاران با شما هماهنگ خواهند کرد.
موجود نیست چاپ تمام

کتاب های مرتبط
جدا کننده

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سه =

در صورت تغییر قیمت قبل از ارسال همکاران با شما هماهنگ خواهند کرد.
موجود نیست چاپ تمام


فروش آنلاین کتاب در تمامی موضوعات موجود و ارسال به سراسر کشور.
در سایت ویرا کتاب به راحتی کتاب مورد نظر خود را پیدا کرده تا پس از ثبت سفارش برای شما به هر نقطه از کشور ارسال شود.
در صورتی که از نحوه ثبت سفارش آگاه نیستید میتوانید از این "لینک" آموزش ثبت سفارش را مشاهده نمایید.


09198821260 پشتیبانی واتس اپ
09198821260 پشتیبـانـی تلـگـرام
02166959395 پاسخگویی 9 الی 16
02166465330 پاسخگویی 9 الی 16